top of page

Sekcje

Zastanawiasz się, czy znajdziesz w tym kole coś dla siebie?
Mamy kilka naprawdę ciekawych propozycji dla Ciebie. 
Oto sekcje które funkcjonują w naszym kole.

Untitled

Sekcja mechaniczna

Za pomocą drukarek 3D drukujemy makietę dworca oraz składamy ją. Aby jakość wydruku była jak najlepsza analizujemy wpływ pozycji wydruku w czasie procesu oraz parametrów na spójność struktury, kształt oraz czas wydruku. Interesujemy się również sposobami na ograniczenie odpadów po druku w technologii 3D, jaką ilość materiału możemy oszczędzić.

Opiekun sekcji: Tomasz Chaj

Sekcja automatyki

Automatyka dla logistyki - Lider do lokalizacji i detekcji przeszkód dla autonomicznych pojazdów.

Opiekun sekcji:  Mateusz Milczanowski

Using the Computer
facebook

Sekcja PR  (Public relations)

Zajmujemy się promocją całego koła w social mediach. Prowadzimy naszego transpeedowego Instagrama i Facebooka.

Opiekun sekcji:  Agata Hołda

Sekcja szkoleń z przemysłem

Szkolenia z Przemysłem to cykl spotkań z przedsiębiorstwami, którego celem jest poszerzenie wiedzy studentów o przemyśle. Studenci mogą poszerzyć swoje zainteresowania i pasję, a po każdym szkoleniu otrzymują certyfikaty uczestnictwa.

Opiekunka sekcji: Kinga Bieniek 

SzP_edited.jpg
FlexSim

Sekcja Flexsim

Tworzymy symulacje funkcjonowania dworca w programie FlexSim. Używając np. dworca kolei niskociśnieniowej, wyjaśniamy dlaczego symulacja jest odpowiednim narzędziem do analizy i rozwiązywania problemów występujących w rzeczywistych systemach.

Opiekunka sekcji: Laura Walczak

Sekcja Konstrukcyjna

Nasza działalność obejmuje projektowanie, prototypowanie i testowanie rozwiązań, skupiając się na nowoczesnych technologiach transportu.

Opiekun sekcji

Narzędzia do renowacji
Robot dla dzieci

Sekcja Automatyki

Automatyka dla logistyki - Lokalizacja i detekcja przeszkód dla autonomicznych pojazdów. Sekcja automatyki zajmuje się zagadnieniami z obszarów:

  • Sterowników przemysłowych PLC

  • Systemów wizyjnych

  • Metrologii

Opiekun sekcji

Sekcja Prototypowania

Sekcja prototypowania zajmuje się modelowaniem i tworzeniem prototypów za pomocą drukarek 3D. Aby jakość wydruku była jak najlepsza analizujemy wpływ pozycji wydruku w czasie procesu oraz parametrów na spójność struktury, kształt oraz czas wydruku. Interesujemy się również sposobami na ograniczenie odpadów po druku w technologii 3D, jaką ilość materiału możemy oszczędzić.

Opiekun sekcji: 

Drukowanie plastikowej czaszki
Stacja kodująca

Sekcja Informatyki

Innowacyjne projekty z zakresu sztucznej inteligencji, analizy danych i rozwoju oprogramowania. Łączy wiedzę teoretyczną z praktyką dla tworzenia nowoczesnych rozwiązań.

Opiekun sekcji

Sekcja Cardio

Sekcja Cardio koncentruje się na rozwoju drukarki 3D do tkanek żywych, współpracując z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczymy aktywnie w konferencjach medycznych i publikujemy naukowe artykuły, planując również optymalizację operacji chirurgicznych.

Opiekunka sekcji: Anna Gula

Vasculature of the Heart

Sekcja Szkoleń z Przemysłem

Szkolenia z Przemysłem to cykl spotkań z przedsiębiorstwami, którego celem jest poszerzenie wiedzy studentów o przemyśle. Studenci mogą poszerzyć swoje zainteresowania i pasję, a po każdym szkoleniu otrzymują certyfikaty uczestnictwa.

Opiekunka sekcji: Kinga Bieniek 

Sekcja Analiz

Sekcja Analiz specjalizuje się w przeprowadzaniu precyzyjnych analiz związanych z technologią Hyperloop i tworzeniu na ich podstawie raportów. Wykorzystujemy zaawansowane narzędzia, takie jak MATLAB, FlexSim, SolidWorks i inne, aby zapewnić kompleksową analizę i dostarczyć wysokiej jakości wnioski.

Opiekun sekcji

Osoba analizująca dane

Sekcja Public Relations

Zajmujemy się promocją całego koła w social mediach. Prowadzimy naszego transpeedowego Instagrama, Facebooka i LinkedIna. 

Opiekunka sekcji: Agata Hołda

Sekcja Współpracy

Nasza Sekcja Współpracy dedykuje się nawiązywaniu strategicznych partnerstw, pozyskiwaniu sponsorów oraz budowaniu silnych relacji z instytucjami zainteresowanymi naszymi projektami.

Opiekunka sekcji: Weronika Ostowska

Uścisk dłoni
bottom of page